دانستنی ها
علمی - تازه های تکنولوژی - فضا - جنگ افزار
[ شنبه 20 آبان‌ماه سال 1391 ] [ 04:29 ب.ظ ] [ pooriya ]

جزیره مرجانی هنگام از جزیره‌های ایران در خلیج فارس است که آبادی‌های کوچکی با وسعت حدود ۵۰ کیلومتر مربع در جنوب جزیرهٔ قشم واقع شده و دارای معادن نمک و خاک و سرب است.

جزیره ۶/۳۳ کیلومتر مربع مساحت دارد و در کرانه‌های جنوبی جزیره قشم قرار دارد. فاصله آن از بندرعباس حدود ۴۳ مایل دریایی است. جزیره پر از ارتفاعات پست آهکی است و بلندترین نقطه آن کوه ناکس است.


 

تنها فعالیت اقتصادی در جزیره هنگام، که تقریبا همه اهالی از دیرباز به آن مشغول بوده اند، ماهیگیری است.البته درحال حاضر مردم محلی به مسافران هم خدمات ارایه می‌کنند و این هم از جمله شغل‌های مردم جزیره است.تأسیسات بندری انگلیسی‌ها از دیدنی های بسیار جالب جزیره است و تماشای دسته‌های دلفین اطراف جزیره از مهیج‌ترین تفریحات مسافران جزیره است. شنا و غواصی در سواحل جزیره و تماشای لاکپشت های دریایی، سواحل زیبای صخره‌ای و شنی هم که جای خود را دارد.تنها پارک کروکودیل کشور از دیگر جاذبه‌های داخل جزیره هنگام محسوب می‌شوند. پارک کروکودیل" نوپک "مهم‌ترین مرکز گردشگری ساخته شده در این جزیره دیدنی و اولین مزرعه پرورش کروکودیل کشور است.


در نزدیکی پارک کمپینگ دائمی برای فراهم شدن امکان اقامت طبیعت گردان وجود دارد. لذت آب‌تنی در آب‌های نیلگون خلیج فارس را که به خاطر مرجانی بودن در این منطقه بسیار شفاف است را هم از دست ندهید.آب کشی از چاه آب میان نخلستان جزیره را هم حتما تجره کنید.
.: Weblog Themes By Pichak :.

friends logo
فناوری IT نوشته ها و تصاویر ما
Statics
تعداد بازدید ها: 101120